Derma Friendly

O CHOROBACH

O PROGRAMIE

SZKOLENIA

KONTAKT

Poznaj Derma Friendly - zobacz film Jak przygotować się do wizyty Wspierają nas Przydatne adresy
Szkolenia

 

Jeżeli jesteś zainteresowany udziałem w Programie, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@dermafriendly.pl. Serdecznie zapraszamy! 

 

  

 

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE SZKOLENIA !


Szkolenia w 2015 roku odbędą się jeszcze w:

Siedlcach - 19 października

Warszawie - w listopadzie

 

REKRUTACJA NA SZKOLENIE W SIEDLCACH JUŻ TRWA !

Na szkolenie w Warszawie, ze względu na ogromne zainteresowanie, przyjmujemy już zapisy na listę rezerwową

Zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń. W treści maila prosimy
o podanie imienia i nazwiska, telefonu kontaktowego oraz nazwy
i adresu salonu, który będą Państwo reprezentować.

 

 

 

Przypominamy, że szkolenia są bezpłatne.

 

 

Program "Derma Friendly - W trosce o skórę" poprzez szeroką edukację na temat chorób skóry oraz walkę ze stygmatyzacją chorych dermatologicznie, oferuje obopólne korzyści: zarówno dla pracowników salonów pielęgnacji urody, którzy dzięki zdobytej wiedzy, będą mogli czuć się komfortowo i bezpiecznie w swojej pracy, jak i dla pacjentów, którzy zyskają lepszy dostęp do profesjonalnych usług pielęgnacji urody.

Szkolenia realizowane w ramach Programu przeznaczone są dla: kosmetyczek, fryzjerów, pedicurzystów, etc. Ich proponowany zakres obejmuje najczęściej spotykane choroby skóry: łuszczycę, alergie kontaktowe, atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry, trądzik, grzybice, łupież.

 

Jak wygląda szkolenie?

Każde spotkanie składa się z dwóch modułów: medycznego i psychologicznego. Wykwalifikowani dermatolodzy przekazują pracownikom salonów pielęgnacji urody wiedzę dotyczącą epidemiologii najczęściej występujących schorzeń dermatologicznych, wskazują jak rozpoznawać objawy choroby i odróżniać je od siebie oraz omawiają najważniejsze zagadnienia dotyczące możliwości wykonywania najpopularniejszych zabiegów na zmienionej chorobowo skórze.

W drugiej części spotkania uczestnicy otrzymują wiedzę na temat psychologicznych podstaw chorób dermatologicznych oraz roli czynników psychicznych w ich powstawaniu i przebiegu. Część warsztatowa obejmuje ćwiczenia praktyczne dotyczące komunikacji z klientem chorym dermatologicznie oraz analizę jego stanu psychologicznego.

 

 

Szansa na podniesienie kwalifikacji zawodowych

O wysoki poziom merytoryczny szkoleń dba Polskie Towarzystwo Dermatologiczne, które jest Partnerem Programu. Każde spotkanie prowadzone jest przez wykwalifikowanych specjalistów: lekarza dermatologa oraz psychologa.

Udział w programie jest również szansą na podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych. Salon, którego pracownicy ukończą szkolenie otrzymuje certyfikat "Derma Friendly - W trosce o skórę" oraz specjalne oznaczenie z logo programu, wyróżniające salon i potwierdzające jego przeszkolenie w obszarze dermatologii. Każdy uczestnik szkolenia uzyskuje również imienny certyfikat, potwierdzający zdobytą wiedzę i umiejętności.